Stavba domu svépomocí.cz to jsou zkušenosti stavebníků a detailní postupy stavby domu přehledně na jednom místě. Stovky článků a tisíce fotografií o stavbě domu od svépomocných stavebníků i odborníků. Stavba domu od A do Z.

Stavba domu svépomocí

Vyhledat:
Nacházíte se zde:Home»Rozvody a instalace»Rozvody vody a elektřiny

Rozvody vody a elektřiny

01-08-2011 | Rozvody a instalace

V červnu jsme se vrhli na rozvody vody a elektřiny. Na vodu jsme povolali opět švagra. Vše poměřil, objednal a nařídil, co všechno máme vybourat a nachystat  na další víkend, kdy mohl  začít úřadovat on!

V koupelně v přízemí bude sprchový kout, umyvadlo a wc-geberit. Raději tam vyvedeme i trubky na pračku, kdyby se tam náhodou někdy dala. Ale spíše ji plánujeme dát do technické místnosti, kde bude i bojler a vyvedené trubky na solární panely. V horní koupelně bude umyvadlo, vana a opět vyvedená pračka nebo sušička a na samostatném wc umyvadlo.

 

Do jednoho pokoje jsme nachystali odpad a trubky na vodu, pokud by tam byla někdy v budoucnu byla kuchyň,kdyby tam některé z dětí bydlelo.Když švagr vše nachystal, tak jsme další den trubky obalili miralonem a vše dosádrovali. Nakonec jsme nalili do odpadů vodu, jestli někde něco neteče. Vše bylo OK!

 

Rozvody elektřiny nachystal manžel.Po večerech jsme stále přemýšleli,kde co bude, kde rozsvítíme-kde zhasneme... a přes den po práci zase sekali a bouchali do zdi. Jelikož jsme stavěli z heluzu, tak se spousta kabelů dala protahovat zdivem a nemuselo se sekat. Musela se nachystat i zabezpečovačka, rozvod pro kabelovou tv a internet. Hlavně jsme chtěli hodně zásuvek (těch není nikdy dost!), hlavně v kuchyni, a taky jsme museli nachystat termostaty pro podlahové topení. Přízemí i podkroví bude mít svůj termostat i  rozvaděč.

 

Nakonec dojela firma, která bude dělat podlahové topení v celém domě, si vybourat  a předchystat vše pro rozdělovače. Jeden je v přízemí - v technické místnosti a druhý je v podkroví - na wc. Nachystali vše i pro solární panely na teplou vodu, které budeme dávat jen v případě, pokud obnoví dotace. Jinak se to bohužel nevyplatí.

 

Josef a Gábina

Informace o stavebnících

Josef Gábina
Věk: 37 Věk: 35
Zájmy: tenis, kolo Zájmy: spinning,kolo,zumba
Povolání: elektromontér Povolání: vše ve svatebním salonu

Informace o stavbě

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 7oo m2
Zastavená plocha pozemku: 124 m2
Podlahová plocha domu: 170 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 480 000 Kč

Celkové náklady stavebníka

1 705 450 Kč

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Nejnovější od Josef a Gábina

schodiště s vestavěnou skříní
14-02-2013 | Vybavení domu

Schody jsme měli v plánu obložit stejnou dlažbou jaká je v chodbách. Ovšem bohužel nebo spíš bohudík nastal problém. Jelikož dlažba v chodbě má rozměr 15x60cm, tak to na schody nešlo nijak naskládat!

Kuchyňská linka
23-01-2013 | Vybavení domu

Kuchyňskou linku jsme měli víceméně vybranou, ještě dřív, než jsme začali stavět. Vkuchyňském studiu jsme viděli seskládanou linku v barvě švestky.... a bylo rozhodnuto! Shodli jsme se na ní všichni, protože barevným kuchyním nikdo moc neholdujeme. Mám pocit, že se brzy i okoukají, kdežto dřevo je takové nadčasové. A jelikož máme celý dům laděný tak nějak do přírodního tónu, tak volba byla jasná.

Obložky a podlahy
12-03-2012 | Dokončení stavby

Obložky - Obložky jsme zadali v doporučené firmě v Zaječí. Poprvé dojel majitel firmy k nám na stavbu a vše si poměřil.V podkroví byly otvory pro dveře vyšší, tak nám doporučil je snížit. Asi by byly dveře potom dražší, jelikož by se jednalo o atyp.A tak jsme je snížili.

Související články

Okna, příčky, rozvody a vše kolem

Okna, příčky, rozvody a vše kolem
12-07-2014 | Hrubá stavba

Tak střecha by byla a můžeme se zase konečně posunout dál uvnitř. Na řadu přicházejí příčky.

Rozvody, omítky

Rozvody, omítky
25-04-2014 | Dokončení stavby

Čas utíká a domeček pěkně roste, máme konečně chvíli čas se s Vámi podělit o novinky. Poslední článek byl psán před zimou a stanovili jsme si plán udělat uvnitř domu rozvody elektřiny, vody a kanalizace. Vše nám vyšlo, sice jsme se zaměstnali i o vánočních svátcích, ale říkali jsme si, že potom budeme slavit příští vánoce v domečku.

Vnitřní rozvody vody, kanalizace a hrubá elektroinstalace

Vnitřní rozvody vody, kanalizace a hrubá elektroinstalace
15-04-2014 | Rozvody a instalace

Když jsme měli většinu oken namontovaných a zbylý otvor jsme provizorně zadělali, pustili jsme se do vnitřních rozvodů.

Více z této kategorie: « Hromosvod Plynové topení »

Základová deska svépomocí

12 důležitých kroků, které musíte znát, než se pustíte do stavby základové desky.

Stáhněte si PDF zdarma:

Celé jméno

Email

Anketa

Máte chuť přijet začátkem roku do Prahy na konferenci Stavba a rekonstrukce svépomocí?

Diskuzní fórum

Partneři:

nej-remeslnici
=

Všechna práva vyhrazena © Stavba Domu Svépomocí.cz