Stavba domu svépomocí.cz to jsou zkušenosti stavebníků a detailní postupy stavby domu přehledně na jednom místě. Stovky článků a tisíce fotografií o stavbě domu od svépomocných stavebníků i odborníků. Stavba domu od A do Z.

Stavba domu svépomocí

Vyhledat:
Nacházíte se zde:Home»Rozvody a instalace»Brr zima aneb vnitřní rozvody odpadů a vody

Brr zima aneb vnitřní rozvody odpadů a vody

08-03-2011 | Rozvody a instalace

Po tom, co nám konečně začátkem prosince 2010 namontovali okna, jsme konečně mohli začít dělat uvnitř. Nejprve jsme se švagrem vztyčili  komín, trvalo nám to cca patnáct minut, poté pomocí nerezového kouřovodu napojili provizorní krbová kamna a mohli jsme si konečně zatopit a v těch mrazech se trochu ohřát.

Takže popořadě.

Komín je z nerezu, 2x1mm nerez plášť a mezitím 40mm izolace, poskládaný z patra až nad střechu. V patře je komín uložen do příruby (přišroubované k podlaze) a jednotlivé metrové díly jsou do sebe zasunuty a přepásány stahovací páskou. Komín jsem objednal od firmy Třinecké MBtherm, a na dodávku jsem čekal neskutečně dlouho (3x jsem urgoval ), komíny berou z Polska a nějak jim vázla dodávka. Nakonec na po několika urgencích a několika dodávkách jsem měl doma celý komín včetně nerez kouřovodu a dalšího příslušenství. Celá tahle sranda stála cca 32tis. (6m)

 

Postavit komín byla celkem hračka, až na to, že nám poslední díl vyšel přesně na hranu nerez prostupu střechou, takže by další díl nešel přepásat a stáhnout.  Jelikož na střeše bylo asi 30cm mokrého sněhu, nasadil jsem konické zakončení a stříšku a ten poslední díl tam dám později. Stejně komín ještě budu muset sundávat, až budu dělat omítky.

Když už mrazy kolem -10 trochu polevily, a barák se dal vytopit na krásných 7st :), rozhodli jsme se, že je čas nalepit hydroizolaci, protože jsem pomalu začal shánět někoho, kdo mi udělá vodu a odpady.

Beton jsme nejprve očistili od bordelu, který po nás zbyl při zdění hrubé stavby (čistěte po sobě... jinak si pěkně zacvičíte s majzlíkem :), poté natřeli penetrací a postupně na místech, kde povede voda a odpady, položili lepenku s hliníkovým pásem (snad to proti radonu bude stačit, se skelným vláknem jsem narychlo nesehnal.)

 

Na realizaci vody, odpadu, podlahového topení a solárních panelů na ohřev TUV jsem nakonec vybral místního živnostníka, který má bohaté zkušenosti s projektováním topení a nabídl relativně lepší cenu oproti konkurenci .

 

V místech, kde budou závěsná WC, jsem vysekal do porobetonu díry, takže jedno WC bude komplet zapuštěné, a druhé jen částečně (sekat cca 10cm do věnce se mi opravdu nechtělo). Jakmile byla hotová pokládka lepenky a vysekány otvory na WC a rozvaděče podlahového topení, mohli nastoupit chlapi a začít makat na rozvodech odpadů a vody.

Samozřejmě jsme si nejprve vše prošli a ujasnili, kde co bude. Nakonec nám z toho vyšlo, že původní technická místnost již nebude technická, ale regulérní druhá koupelna, a vše technického se přesune pod schody (tzn. elektrokotel, rozvaděč podlahovky, bojler, tlaková nádoba na vodu, vodní filtr... a bůh ví co ještě....).. snad se to tam vejde... musí! :)
Během pěti pracovních dnů zvládli udělat komplet rozvody odpadů, vody, hlavních rozvodů topení v mědi (kotel-směšovač-druhý směšovač v patře-2 žebříky)  a přípravu pro připojení solárů.

Nutno podotknout, že hned první den mi přefikli dva ze čtyř drátů v prvním věnci a odsekali minimálně půlku betonu, aby tam mohly dát 100mm odpadní trubku... docela mě to nasralo, protože jsem pro tu trubku udělal díru v panelu, že tam hold bude koleno, abych nemusel do tak úzkého věnce sekat (kdybych to věděl, tak si už při lití věnce udělám prostup na odpad). No stalo se, přivolaný projektant konstatoval, že barák nespadne a že je to ok, tak mi to musí jako uklidnění stačit... nakonec tam stejně asi nějaký železa navařím a zaleju to všechno betonem, aspoň pro můj klid.

Pro informaci, podlahové topení bude teplovodní trubky ALPEX, zdroj tepla elektrokotel  Protherm Ray 12kw s ekvitermní regulací. Soláry budou od firmy Boderus, včetně 300l zásobníku, která bude opatřena 2kw patronou. Jen doufám, že nás ta elektřina nesežere.

Proto mě neustále zžírá otázka... zateplovat, či nikoliv....

 

Příště bude zas pár řádek o elektrorozvodech.

 

Vláďa a Lucka

Informace o stavebnících

Vláďa Lucka
Věk: 36 Věk: 31
Zájmy: moje dvě zlatíčka, počítače, internet, auto, cestování, hudba, filmy Zájmy: náš prcek na plný úvazek, internet, hudba, plavání, cestování
Povolání: IT Povolání: po mateřské již v práci :)

Informace o stavbě

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 700 m2
Zastavená plocha pozemku: 100 m2
Podlahová plocha domu: 140 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Celkové náklady stavebníka

2 525 981 Kč

3 komentáře

 • 2010-021_Vlada-a-Lucka

  Ahoj, pastnu sem to co mam od topenařu/instalateru jako koncovou cenu z nabídky.

  Materiál - voda a kanalizace - vnitřní rozvody
  Množství Celkem

  PPr trubky + PPS trubky + izolace mirelon tl.9mm 1x soubor 2 880 Kč
  Materiál PPr (kolena,zástřiky,t-kusy,nástěnky,uzávěry, PPS kolena apod.) 1x soubor 5 170 Kč
  Expanzní nádoba vrtu 60lit, manostat, T kombi, manometr vodárny atd.. 1x soubor 7 640 Kč
  Materiál kanalizace HT (kolena,odbočky,redukce,sifony pračka, myčka, trubky apod.) 1x soubor 7 440 Kč
  Hlavní domovní filtr Depura, vložka a uzávěry,šroubení 1x soubor 2 550 Kč
  Ostatní materiál (příchyt, zátky, objímky, šrouby apod.) 1x soubor 1 400 Kč

  Celkem materiál bez DPH bez DPH 27 080 Kč
  s 10 % DPH 29 788 Kč

  Práce - voda a kanalizace - vnitřní rozvody Množství Celkem
  Práce-montáž rozvodů vody 1-2.N.P. + příprava 2x WC, 1x sada pro vodu na zahradu 1kpl 11000
  Práce-montáž rozvodů kanalizace + příprava 2x WC + odvětrání kanalizace na střechu 1kpl 6500
  Práce-sekání drážek pro potrubí 1kpl 1500
  Režie-doprava 7x Rumburk 1kpl 900
  Celkem bez DPH celkem bez DPH 19 900 Kč
  s 10 % DPH 21 890 Kč

  2010-021_Vlada-a-Lucka 15. 3. 2011 11:20
 • Eliška

  Ahoj, jsme v podobné fázi jako vy, jen teď trošku bojujeme s instalatérem, můžu se zeptat kolik vás stály rozvody vody a odpadů, bez topenařiny? Abychom měli nějaké srovnání. Domeček vypadá moc hezky, ať se vám i nadále daří. Díky Eliška

  Eliška 15. 3. 2011 7:49
 • 2011-002_Pasha

  Vynikajuci clanok a dobre fotky..

  2011-002_Pasha 9. 3. 2011 13:03

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Nejnovější od Vláďa a Lucka

Finální fasáda a ploty
29-01-2014 | Dokončení stavby

Již během realizace zateplování jsem začal shánět nějaké řemeslníky, kterým bych svěřil to nejdůležitější, a to udělání finální fasády. Po zkušenostech s „umělci“, co mi zmršili vnitřní omítky, jsem dal na doporučení známých a oslovil dva starší pány, koukl na domky, kde fasádu dělali a předběžně se s nimi domluvil na konec září, jakmile budu mít hotový zateplení.

Zateplení domu a rovnání pozemku
21-01-2014 | Dokončení stavby

Je leden 2014, a já se pokusím dopsat články k již postavenému a zkolaudovanému domečku. Naše první vánoce a přelom roku 2011/2012 jsme strávili v domě s výhledem na bláto, nebo v lepším případě na zasněžené bláto. Rok 2012 jsme tedy chtěli stihnout dvě hlavní etapy. Zarovnat pozemek a zateplit dům, včetně natažení finální fasády.

Garážová vrata a venkovní terasa
20-11-2012 | Dokončení stavby

Během září a října 2011 bylo nutné osadit garáž vraty a jako bonus se stihla udělat venkovní terasa.

Související články

Zdění štítů a komín

Zdění štítů a komín
30-09-2014 | Hrubá stavba

Po delší pauzičce přidávám alespoň stručný článek o další výstavbě našeho domečku. Tato etapa stavby – štíty, byla pro nás zatím nejhorší. Trvala zhruba měsíc, a zdilo se po chvilkách ve volném čase.

Podlahy a topení

Podlahy a topení
15-09-2014 | Dokončení stavby

Díky článkům na tomto webu, jsme upřednostnili realizaci podlah před SDK podhledy. Podlaha je mokrý proces a namontovaný sádrokarton se vlhkem rád kroutí.

Jak jsme se pustili do stavby komínu

Jak jsme se pustili do stavby komínu
02-09-2014 | Hrubá stavba

Výstavba komínu byla pro nás časově nejdelší, protože jsme ho stavěli na tři etapy (26.4.-19.7.2014). První etapou bylo vyzdění komína do výšky prvního patra po vybetonování stropu. Druhou etapou bylo vyzdění do výšky vaznic pro ověření bezchybného průchodu krovem. V třetí etapě jsme dokončili nadstřešní část před klempířskými pracemi a položením střešní krytiny.

Základová deska svépomocí

12 důležitých kroků, které musíte znát, než se pustíte do stavby základové desky.

Stáhněte si PDF zdarma:

Celé jméno

Email

Anketa

Máte chuť přijet začátkem roku do Prahy na konferenci Stavba a rekonstrukce svépomocí?

Diskuzní fórum

Partneři:

nej-remeslnici
=

Všechna práva vyhrazena © Stavba Domu Svépomocí.cz