Stavba domu svépomocí.cz to jsou zkušenosti stavebníků a detailní postupy stavby domu přehledně na jednom místě. Stovky článků a tisíce fotografií o stavbě domu od svépomocných stavebníků i odborníků. Stavba domu od A do Z.

Stavba domu svépomocí

Vyhledat:
Nacházíte se zde:Home»Hrubá stavba»Zdění sklepa

Zdění sklepa

09-01-2011 | Hrubá stavba

Na jaře jsme se po dlouhé zimě konečně dostali ke stavění. Poté co se sklep obestavěl cihlami a na ně nalepila hydroizolace, nám nic nebránilo se pustit do samotného stavění sklepa. Ten jsme celý zdili ze ztraceného bednění DITON 500x250x300 a dvě příčky 500x250x200.

Na první řadě, která se pokládala do suchého betonu a tím se také dobře vyrovnávala, si zedníci dali velmi záležet, a když se potkali na konci tak byli v dokonalé rovině. Tím to také však skončilo. Ztracené bednění vypadalo naoko přesně, ale po třetím šáru se nerovnosti začali projevovat. Tvárnice byli sem tam o mm širší nebo vyšší a jejich vyrovnávání plastovými klínky bylo na každé z nich potřeba.

 

Pokaždé, když se postavili alespoň dva šáry tvárnic na sebe, tak se začaly vylévat betonem, který jsme si sami míchali směsí cementu se štěrkem. Do každé řady tvárnic jsme vždy položily roxory o síle 8mm vodorovně, a do každé tvárnice jeden roxor svisle, tak aby se vždy provázali. Do rohů jsme dávali roxory tři, a než bylo nachystáno na strop sklepa a zároveň základová deska tak do stavby padlo přes tisíc metrů roxoru.

 

Konečně se nám začali rýsovat místnosti a jejich velikosti, což je na tom nejlepší, protože m2 v projektu nic moc neříkají, dokud je skutečně neuvidíte.

 

Stavění šlo docela rychle, ale vylévání tvárnic nikoliv, ale mixem by to bylo hodně drahé, takže nám nic jiného nezbývalo. Navíc nám hodně pomohlo i to, že jsme měli veškerý štěrk a písek zadarmo, vlastně ze známosti za láhev kořalky.

 

Poslední šár jsme ukončili věncem, který jsme využili také jako vyrovnání na potřebnou výšku. Zároveň se také vyzdilo i bednění mimo sklep, které je po obvodě a také pod nosnými zdmi, opět vše provázané roxory, a plněno i kameny, které zbyli ze základů.

 

Tuto práci zatím považuji za nejtěžší, protože jsme ji dělali poměrně dlouho, nepřálo nám počasí a bylo poměrně vysilující, ale je konečně hotova.

 

Petr a Lenka


 

Informace o stavebnících

Petr Lenka
Věk: 23 Věk: 22
Zájmy: stavba, hokej, počítač, rybaření Zájmy: stavba, činčily, četba,plánování
Povolání: Laboratorní technik Povolání: laborantka

Informace o stavbě

Kraj: neuvedeno
Velikost pozemku: m2
Zastavená plocha pozemku: m2
Podlahová plocha domu: m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet:

Celkové náklady stavebníka

162 945 Kč

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Nejnovější od Petr a Lenka

Betonování základové desky a stropu sklepa
20-01-2011 | Základy a deska

Na tento den jsme se všichni těšili, protože jsme tím ukončili etapu nekonečného vylívaní a skládání ztraceného bednění a konečně jsme se vyhrabali ze země.

Zavážení a chystání na betonování desky
11-01-2011 | Základy a deska

Po nachystání stropu sklepa jsme se pustili na zavážení a betonování desky, která byla z půle i strop sklepa.
Nejprve bylo potřeba zaizolovat zadní stěnu sklepa, která se zavážela.

Strop sklepa a komín
10-01-2011 | Hrubá stavba

Poté co jsme vyrovnali zdi na potřebnou výšku přišel na řadu strop.
Po mnoha vyhledávání jsme nakonec zvolili strop od Heluzu, jelikož nám přišel za rozumnou cenu a byl nejvíce doporučovaný od zedníku, kvůli jeho snadné instalaci.

Související články

Bagrování základů a sklepa

Bagrování základů a sklepa
22-12-2012 | Základy a deska

Po dokončení opěrné zídky kterou jsme dělali dřív než základy proto aby, měl kameník kameny hned za zády a nemusil je vozit kolem základů, jsme se pustili do bagrování základů a sklepa, který je mimo dům v zahradě a měl by být po dokončení 7 x 3 m a měl by být klenbový. To bude asi můj zednický majstrštych :-)

Základové pasy a ztracené bednění vč. sklepa

Základové pasy a ztracené bednění vč. sklepa
26-09-2011 | Základy a deska

Od posledního článku uplynulo hodně času a bylo uděláno hodně práce a konečně je čas na malou rekapitulaci.

Základová deska

Základová deska
07-01-2011 | Základy a deska

Kamenná část sklípku byla hotova a zbývalo vyšalovat horní část zdí a vylít základové pasy. Pro vyhrabání pasů jsme se rozhodli pro osvědčeného pána ze sousední vesnice, který má s hrabáním základů pro rodinné domky dlouholetou zkušenost. Den před příjezdem jsme vyvápnili vnější hranu u obvodových zdí a u vnitřních nosných po obou stranách.

Základová deska svépomocí

12 důležitých kroků, které musíte znát, než se pustíte do stavby základové desky.

Stáhněte si PDF zdarma:

Celé jméno

Email

Anketa

Máte chuť přijet začátkem roku do Prahy na konferenci Stavba a rekonstrukce svépomocí?

Poslední komentáře

Diskuzní fórum

Partneři:

nej-remeslnici
=

Všechna práva vyhrazena © Stavba Domu Svépomocí.cz